Sağlam Yapı - Bizden Haberler

KENT, SAĞLAM DÖNÜŞÜYOR

Kadıköy’de 20 yılı aşkın bir süreden beri, yapmış oldukları binalarla bölgenin en güvenilir müteahhit firmaları arasında yer alan Sağlam Yapı, kentsel dönüşüm süreci hakkında konuştu ve öngörülerini paylaştı.

 

 
YAPI SEKTÖRÜ
 
Sağlam Yapı; Kadıköy’deki 30-40 yıllık eski binalar acilen yenilenmeli 
 
Şu ana dek Kadıköy-Bostancı hattında onlarca bina inşa eden Sağlam Yapı, İstanbul’un gelişmekte olan ve sürekli değer kazanan ilçesi Sancaktepe’ye de kalitesini götürerek, 200 konutluk elit bir projeye daha imza atmaya hazırlanıyor. 
 
Kadıköy’de 20 yılı aşkın bir süreden beri, Kadıköy-Bostancı arasında yapmış oldukları binalarla bölgenin en güvenilir müteahhit firmaları arasında yer alan Sağlam Yapı’nın kurucuları Memduh ve Metin Nakşibendioğlu  kardeşler, “Bölgede doğal ömrünü tamamlamış 30-40 yıllık binaların bir an önce yenilenmesi gerekiyor” dediler. 
 
KATSAYI ARTIŞI SÖYLENTİLERİ GERÇEĞE DÖNÜŞMELİ... 
 
“Geçtiğimiz Kasım ayında yaşanan ve ülkemizi derin acılara boğan Van depremi sonrasında daha sık gündeme gelen ve halen netlik kazanmayan imar katsayısında artış ile ilgili düzenleme söylentisi çevreyi umutlandırmaktadır. Bunun yanında bölgemize yeni ve çağdaş yapılar kazandıracağı gerçeği bizleri de sevindirmektedir” diyen Nakşibendioğlu kardeşler, “Lakin" gelişmeler umut verici olsa da, yıllardan beri konuşulup hâlâ somut olarak ortaya konulamayan katsayı artışı söylentileri nedeniyle birçok kat maliki beklemeye geçmiş bulunmaktadır” sözleriyle konuya açıklık getiriyorlar.
 
KAT MALİKLERİNİN ANORMAL TALEPLERİ YÜKLENİCİ FİRMALARI ZORLUYOR... 
 
Kat maliklerine teklif edilen oranlardaki aşırı artışlar kârlılık oranlarını düşürürken, kat maliklerin bir kısmının anormal taleplerinin de, yüklenici firmaları zorlamakta olduğuna 
değinen Memduh ve Metin Nakşibendioğlu kardeşler, açıklamalarını şöyle sürdürüyorlar: 
 
“Hal böyleyken firmalar iş almak için uğraşıp ter dökerken, kat maliklerinin beklemeyi tercih etmesi, işleri daha da durgun bir hale getirmiştir. Temennimiz bu beklentileri karşılayacak şekilde düzenleme yapılması, yüklenici firmalara ve kat maliklerine rahat bir nefes aldırmasıdır. Ciddi bir katsayı artışı olması durumunda cm²’lerle uğraşmak zorunda kalan mimarlarımız da rahat bir nefes alacak, artık daha özgün ve ferah mekânlar tasarlama özgürlüğüne kavuşmuş olacaklardır.” 
 
36 : KadikoyLife.com Ocak & Şubat 2012 YAPI SEKTÖRÜ 
 
İNŞAAT ORAN VE MALİYETLERİNİN ARTMASI, FİKİRTEPE BÖLGESİNİ CAZİP KILMAKTAN UZAKLAŞTIRMAKTADIR.... 
 
Kentsel dönüşüm kapsamında olan Fikirtepe Bölgesi’ne yönelik dile getirilmeyen bir konuyu da gündeme getiren Nakşibendioğlu kardeşler, bu bölgede de çalışmalarına hız verdiklerini, 
Kızıltoprak- Bostancı hattında olduğu gibi yüksek kaliteli konutlarla kalıcı eserler ortaya koymaya kararlı olduklarını bildiriyorlar. 
 
Fikirtepe’de uzun soluklu görüşmelerin ardından yakın zamanda ada bazında anlaşmalara varmayı hedeflediklerini belirten kardeşler, “Bu bölgede İstanbul’un sayılı inşaat firmaları parsel sahipleri ile kulisler gerçekleştirirken, yüksek oranlarda teklifler verilmesi, kira bedellerinin yüksek olması, inşaat maliyetlerinin artması, bölgeyi cazip kılmaktan uzaklaştırmaktadır. Dileğimiz, yüksek oranlarda anlaşmalara varılan sayılı yerlerde, yüklenici firmaların zarar endişesiyle kaliteden ödün vermeden nadide eserler ortaya koyması, bölgeyi hakkı olduğu değerden uzaklaştırmamasıdır” diyerek, konunun önemine ayrı bir parantez açıyorlar... 
 
SANCAKTEPE’YE “SAĞLAM YAPI” SÜRPRİZİ... 
 
Şu ana dek Kadıköy-Bostancı hattında onlarca bina inşa eden Sağlam Yapı, İstanbul’un gelişmekte olan ve sürekli değer kazanan ilçesi Sancaktepe’ye de kalitesini götürerek, 200 konutluk elit bir projeye daha imza atmaya hazırlanıyor. Rakipleri için “büyük sürpriz” olacak bu haberin ayrıntılarını dergimizin gelecek sayılarında açıklayacağız ama mimari tasarımıyla, geniş rekreasyon alanlarıyla, her katta bulunacak kat bahçeleriyle, kapalı ve açık otoparklarıyla, yüzme havuzlarıyla çok farklı konsept bir proje olacağını ve bölgenin değerini daha da arttıracağı şimdiden belirtelim... 
 
ERENKÖY, SUADİYE VE CADDEBOSTAN’DA 4 YENİ PROJE... 
 
Yakın zamanda Caddebostan’da iki, Suadiye’de bir önemli konut projesini tamamlayarak, kat maliklerine anahtarlarını teslim etmenin gururunu yaşayan Sağlam Yapı, Çiftehavuzlar’da yapımı devam eden Çiçek Apartmanı’nı da Mart sonlarında bitirip, teslim edecek. Erenköy, Suadiye ve Caddebostan’da anlaşmaları yapılmış ve beklenen imar artışı ile hemen başlanacak 4 proje daha Sağlam Yapı tarafından hayata geçirilecek..
 
SAĞLAM YAPI, İLK GÜNKÜ HEYECANIYLA YOLUNA DEVAM EDİYOR... 
 
1991 yılından bugüne Anadolu Yakası’nın en gözde bölgesinde yaptığı inşaatlarla adından sıkça söz ettiren Sağlam Yapı’nın kurucuları Memduh ve Metin Nakşibendioğlu kardeşler: “İlk günkü heyecanımız ve kararlılığımızla yolumuza devam ediyoruz. Kaliteyi ve sağlamlığı estetik ile bütünleştirerek, nice eserler ortaya koyan firmamız, her geçen gün iş hacmini genişletmekte, buna paralel sürekli kadrosunu da güçlendirmektedir.” 
 
Ocak & Şubat 2012 KadikoyLife.com : 37
 
 
yukarı çık